Україна порушила умови зони вільної торгівлі з ЄС

179
Керівництво ЄС оприлюднило офіційну заяву, в якій підвищення мита на брухт Верховною Радою України визнали порушенням умов зони вільної торгівлі.

ЄС вважає, що підвищення експортних мит на брухт стане обмежувальним торговим заходом, який суперечить духу і букві багатосторонніх і двосторонніх зобов’язань, взятих на себе Україною. Зокрема, згідно з Повною і всеосяжною угодою про вільну торгівлю з Європейським Союзом, Україна зобов’язана не запроваджувати нові мита на експорт і бере на себе зобов’язання прибрати наявні протягом перехідного періоду, − зазначено в заяві.
Керівництво ЄС також нагадало, що відповідно до Меморандуму про макрофінансову допомогу, підписаного у травні 2015 року, українська сторона також зобов’язана не запроваджувати нові торгові обмеження.
ЄС вважає, що використання такого обмежувального заходу не є правильним засобом для вирішення проблем конкурентоспроможності в українській сталеплавильній галузі. Європейський Союз закликає Україну залишатися прихильником відкритого торгового режиму, − ідеться в документі.
Раніше Лівий берег повідомляв, що 21 квітня 2016 року український парламент підвищив мито на експорт брухту чорних металів утричі – із 10 до 30 євро за тонну. Законопроект поки не підписав Президент України Петро Порошенко.

Коментарi

Коментарiв