Олександр Солонько: Забудовна мафія все більше втрачає здоровий ґлузд

403
Політичний аналітик Олександр Солонько

Поки в центрі Києва влада продовжує свої намагання зіткнути лобами киян з метою протягнути спрощення процедури ухвалення 200 незаконних ДПТ, в інших частинах міста продовжують орудувати «тітушки». Забудовна мафія щодалі, то більше втрачає здоровий ґлузд.

У листопаді 2017 року скандально відома компанія «Центробуд» вчинила спробу за допомогою «тітушок» встановити незаконно паркан для забудови на перетині вулиць Львівської-Живописної (Святошинський район). Місцеві мешканці, які виступають проти цієї незаконної забудови, лише за намагання дізнатися хто ці особи були побиті. Поліція, як це вже звично, не відреагувала. Ввечері люди вийшли і повалили бетонний паркан голими руками. Про це вийшли сюжети на ТСН.

Зараз, імовірно корупційним шляхом, отримавши дозвіл на порушення благоустрою (який раніше йому відмовлялися надавати), «Центробуд» іде за тим же сценарієм. На ділянці працюють техніка і «тітушки». Як і на Татарці нещодавно, вони використовують авто на іноземній реєстрації.

Забудовник активізувався після того, як ДАБІ вже втретє ініціювала перевірку по цій забудові. Від двох попередніх він ухилявся і не надав можливості її здійснити попри звернення ДАБІ до правоохоронних органів. Після того, як почався процес перевірки містобудівних норм та обмежень, виданих забудовнику, він намагається стрімголов переломами місцеву громаду силою. Отож, уже сам факт перевірки спонукає «Центробуд» знову застосовувати силу, що опосередковано свідчить про слабку правову позицію та незаконність будівництва 16-поверхового П-подібного монстра із купою порушень містобудівних норм.

До прикладу, проект, який хоче реалізувати «Центробуд», повинен мати 1 га прибудинкової території. Там такої площі нема і близько. Також є проблеми з комунікаціями. Крім того, сусідній будинок (Львівська, 59 А) вже зараз буквально тріщить по швах. Забудовник відразу заявив, що в разі руйнувань нічого відновлювати добровільно не буде.

Місяцями працювала, так звана робоча група під керівництвом Левади (радник Кличка), на якій переливали з пустого в порожнє. Намагалися підсунути громаді «меморандум», щоб вона його підписала і визнала весь цей безпредєл законним. Не вдалося.

Детальніший розбір ситуації юридично я продам окремо пізніше.

Окремо варто згадати про поліцію. Поліція як покривала, так і покриває дії забудовників. Побиття місцевих мешканців не розслідується, одного нападника в листопаді на місці події затримали, але вивезли невідомо куди. Пізніше керівник Святошинського управління поліції і Зозуля сиділи на комісії законності КМР і робили вигляд, що нічого не знають. Зараз поліція з самого початку (раніше хоч викликати спершу доводилося) на місці й відверто захищає забудовника і його «тітушок».

На місці перебуває депутат Київради «свободівець» Прохор Антоненко, який допомагає громаді.

Влада визначилася з ким вона. Зі злочинцями проти громади. Це чергове підвердження того, що Татарка – це наслідок системних дій та позиції правлячої верхівки, як в Києві, так і в Україні.

Джерело: Олександр Солонько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв