НАБУ взялося за новий газовий бізнес оточення Порошенка

756
Реальний контроль над ТОВ «Аркона Газ-Енергія» мають люди з оточення Петра Порошенка

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками Державної служби геології та надр України під час видачі ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища у Полтавській області після виходу розслідування програми «Схеми».

Про це повідомила речниця НАБУ Світлана Оліфіра – передає Радіо Свобода.

«Попередньо дії кваліфіковано за статтею 364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»). Слідство триває. Про підозру нікому не повідомлялось», – зазначила вона.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені після звернень народних депутатів Віталія Купрія та Сергія Лещенка, які посилаються на журналістське розслідування програми «Схеми» про те, що маловідома фірма «Аркона Газ-Енергія» без аукціону отримала спецдозвіл на видобування газу в Полтавський області на 20 років та є пов’язаною з оточенням президента України Петра Порошенка.

Державна служба геології і надр України видала відповідний спецдозвіл 18 травня 2017 року. Право добувати газ на перспективному родовищі коштувало фірмі «Аркона Газ-Енергія» усього 3,8 мільйона гривень.

Така вартість, на думку напівдержавної компанії ПАТ «Укрнафта», яка роками досліджувала в розробляла родовище і також претендувала на цю ліцензію, не відповідає ринковій ціні. В «Укрнафті» стверджують, що готові були заплатити за цей спецдозвіл щонайменше 45 мільйонів гривень. Водночас цій компанії двічі відмовили в наданні права на розробку газового родовища нібито на підставі невідповідності поданих напівдержавною компанією документів, про що повідомили у відповіді редакції програми у Держгеонадр.

Журналісти встановили, що реальний контроль над ТОВ «Аркона Газ-Енергія» мають люди з оточення Президента України Петра Порошенка, зокрема, до фірми опосередковано має стосунок Олексій Маловацький – юрист з команди Порошенка, нині член Вищої ради правосуддя.

Встановлені факти стали підставою для звернення до НАБУ і громадських активістів. Зокрема, юристи Центру протидії корупції просять НАБУ внести до ЄРДР також відомості «за фактом вчинення членом Вищої Ради правосуддя правопорушення» Олексієм Маловацьким кримінального правопорушення за статтею «Зловживання владою або службовим становищем».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв