Судді обурені рішенням Гройсмана перевіряти їхні ухвали

185
У представників судової системи України виник конфлікт із Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, який раніше пообіцяв, що КМУ перевірятиме правомірність суддівських резолюцій.

Лівий берег нагадує, що 28 квітня поточного року прес-центр Кабінету Міністрів України оприлюднив заяву глави уряду, відповідно до якої Гройсман доручив Міністерству юстиції проаналізувати ухвалення суддями неправомірних рішень і діяльність суддів, які їх затверджують. Випадки неправомірних вердиктів оприлюднюватимуть, а суддів, за словами очільника Кабміну, «знатиме вся країна».
29 квітня це рішення прокоментували представники Ради суддів і Вищого адміністративного суду України, які заявили, що Міністерство юстиції не має законодавчих підстав і повноважень для подібних перевірок. Крім того, ініціативу Гройсмана судді визнали політичним тиском.  
ВАСУ особливо гостро розкритикував заяву глави Кабінету Міністрів, оскільки подібні рішення «демонструють неповагу й упереджене ставлення до судової влади, сіють розбрат у суспільстві».
Сам Прем’єр-міністр спростував заяви Вищого адмінсуду щодо політичного тиску й підтвердив намір уряду щодо аналізування суддівських рішень: «Ми не збираємося ні на кого впливати, ми не збираємося нікого лякати – ми маємо намір сумлінно робити свою роботу».

Коментарi

Коментарiв