Експерт: Савченко планувала власний провал

2562
Юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр

У ситуації з народною депутаткою України Надією Савченко, яку підозрюють у змові з терористами ОРДЛО, є питання і до ГПУ, і до самого нардепа. Зокрема, дивує поведінка парламентарки.

Про це розповіла юрист Ганна Маляр.

Як вона підкреслила, Савченко мотивує своє виправдання тим, що всі ці дії, які вона не заперечує, були вчинені з метою якоїсь політичної провокації, створення сюрреалізму.

«Савченко повинно бути відомо з таким досвідом тривалого кримінального переслідування, що на кваліфікацію її дій не впливатиме те, з яким мотивом вона це робила. Якщо ми говоримо про злочин – посягання на конституційний лад і захоплення влади, тут для кваліфікації мають значення дії, які вчинила Савченко. А чи вона це зробила через політичний авантюризм, сюрреалізм, помсту, незадоволення владою, або мрію до кінематографічного суїциду, – не має значення», – зауважила фахівець у коментарі 24.

До того ж, додає вона,  навіщо Савченко на цих перемовинах, які показали правоохоронці, згадує ім’я своєї сестри? Так, Надія Савченко заявляє, що добре була обізнана в тому, що її пишуть і за нею стежать. Оскільки вона наражає на небезпеку власну сестру, наводить на неї додаткову підозру. Тоді не зрозуміло, чому ГПУ не говорить про роль сестри? Чи її ім’я згадане випадково, чи вона знала або брала участь? Тобто чи підозрює щось ГПУ?

«Кидається в очі те, що Савченко не зіставляє кінцеву мету з обсягом підготовчих робіт і необхідною кількістю людського ресурсу, який для цього потрібен. Не відчувається якась компетентність, підготовка. Це підштовхує багатьох людей на відчуття якоїсь театральності. Якщо Савченко не заперечує, що такі дії були, то не зрозуміло, чому вона так не професійно готувалася. По суті, вона планувала власний провал», – підсумувала експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв