У Білорусі в День волі затримали Статкевича та десятки активістів (фото, відео)

317
У Білорусі затримали понад 30 осіб, які прийшли на День волі

25 березня у Білорусі затримали понад 30 осіб, які прийшли на площу Якуба Коласа в центрі Мінська, де частина опозиції на чолі з Миколою Статкевичем збиралися починати ходу, заборонену владою.

Як повідомила білоруська служба Радіо Свобода, спочатку «для встановлення особи» затримували всіх, хто мав при собі біло-червоно-білі прапори і квіти. Потім почали затримувати всіх, хто перебував на площі.

Правозахисний центр Весна повідомив, що затримано також лідера Білоруського національного конгресу Миколу Статкевича.

За інформацією центру, всього затримано від 30 до 50 осіб, в тому числі близько 10 спостерігачів «Весни», а також журналістів «Белсату» Катерину Андрєєву, Сергія Ковальова, Ігоря Ілляша, Любов Луньову.

Співголова руху солідарності «Разом» Олена Толстая зазначила, що затриманих на площі Якуба Коласа в автозаках відвезли до Радянського РУВС Мінська.

Пізніше дружина Статкевича Марина Адамович повідомила, що він перебуває в Центрі ізоляції правопорушників на вулиці Окрестіна, де відбуватиме 10 діб арешту за одну з акцій, яка пройшла восени 2017 року, повідомляє Білоруський партизан.

Статкевича було затримано відразу після того, як він вийшов зі свого будинку і мав намір вирушити на ходу на площу Якуба Коласа. Протягом декількох днів навпроти його будинку чергували мікроавтобуси з людьми в штатському, а сьогодні також машина міліції.

Саме Статкевич був ініціатором проведення ходи 25 березня в Мінську. Заявку його соратників відхилили, шістьох затримали напередодні. В даний час в Білорусі тривають превентивні затримання. При цьому концерт у Мінську і низка заходів дозволені практично по всій Білорусі.

Довідка. День Волі – неофіційне національне білоруське свято, річниця виникнення першої національної білоруської держави, Білоруської Народної Республіки (25 березня 1918 року).

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв