«Газпром» не обійдеться без України – експерт про залякування щодо розірвання контракту

448
Експерт переконаний: «Газпром» просто намагається полякати розірванням контракту

Заяви російського газового монополіста «Газпром» про відмову від використання української ГТС поки не мають під собою підстав.

Про це ефірі ObozTV заявив економічний експерт Максим Праздников.

«Із одного боку, це питання лежить у політичній площині і певних амбіцій. З іншого боку, це чиста економіка. З економічної точки зору і банальної фізичної пропускної здатності систем, вони на сьогоднішній день обійтися без української ГТС не зможуть», – зауважив фахівець.

Він переконаний: про розірвання контрактів на транзит газу не варто говорити до введення РФ нових трубопроводів.

«Із іншого боку, є заява «Газпрому», що вони мають намір до 2019 року завершити будівництво нових газопроводів, ініціюють вже зараз розірвання контрактів. Але, швидше за все, ці заяви мають під собою підстав, оскільки не зможуть вони обійтися без послуг України», – підкреслив економіст.

Крім того, Праздников звернув увагу на суттєву залежність Європи від поставок російського газу: «Європа цю залежність розуміє, і вони намагаються від цього застрахуватися. Вони розуміють, що РФ ненадійний партнер і всі ті законодавчі ініціативи спрямовані на зменшення залежності від російського газу. Тобто відмовитися повністю від поставок на сьогодні не можуть, але намагаються мінімізувати цю залежність».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв