Україна, ЄС і США: які країни видворяють російських дипломатів

426
Україна, США і країни ЄС висилають російських дипломатів

26 березня США і низка країн Європейського Союзу оголосили про видворення російських дипломатів через гучну справу щодо отруєння у Великій Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Нагадаємо, 4 березня у британському місті Солсбері разом із донькою був отруїли російського розвідника Сергія Скрипаля. Слідство встановило, що його отруїли сильнодіючою нервово-паралітичною речовиною «Новичок».

У британській розвідці стверджують, що до отруєння причетний Кремль. Зокрема, очільник МЗС Британії Борис Джонсон назвав винним у цьому скандалі безпосередньо президента РФ Владіміра Путіна.

14 березня прем’єр-міністр країни Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів. Росія, у свою чергу, заявила, що висилає також 23 британських співробітників дипустанов.

26 березня Президент України Петро Порошенко оголосив, що Україна висилає 13 російських дипломатів.

Про рішення вислати дипломатів РФ оголосили також низка країн Європи.

Очільник Ради Європи Дональд Туск повідомив, що загалом 14 країн ЄС ухвалили рішення щодо дипломатичних заходів щодо Росії через справу Скрипаля.

США оголосили, що змушені видворити одразу 60 російських дипломатів і закрити консульство у місті Сіетл. Також 4 дипломатів РФ висилає Канада.

Перелік країн та кількість видворених із них російських дипломатів станом на 26 березня:

Велика Британія – 23

США – 60

Україна – 13

Німеччина – 4

Франція – 4

Польща – 4

Литва – 3

Чехія – 3

Латвія – 1

Італія – 2

Іспанія – 2

Данія – 2

Нідерланди – 2

Румунія – 1

Хорватія – 1

Угорщина – 1

Естонія – 1

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв