В Іспанії затримали українського хакера, який пограбував банки на $1 мільярд

364
Працівники кіберполіції провели санкціоновані обшуки за адресами реєстрації та проживання злочинця

Кіберполіція викрила українського хакера, який входив із 2016 року до міжнародного хакерського угрупування «Cobalt». Його підозрюють у зламі комп’ютерів світових банків і готелів.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

«Наразі оперативники з кіберполіції встановили всіх учасників цього угрупування. Всі вони перебувають на території Російської Федерації», – ідеться в повідомленні.

Також зазначено, що встановлено причетність 30-річного мешканця Києва до розробки вірусів, кібершпигунства та продажу персональних даних громадян з усього світу.

«Хакер також збував різноманітне шкідливе програмне забезпечення, а його віруси використовувалися для отримання віддаленого доступу до комп’ютерів жертв та подальшого повного контролю над ними», – додали у кіберполіції.

Підозрюваний розробляв та підтримував належну роботу експлойтів, які використовували вразливості у найбільш розповсюджених серед користувачів програмних продуктах.

«Після отримання доступу до комп’ютера, зловмисник отримував персональну інформацію та банківські реквізити усіх клієнтів банку чи готелю, комп’ютер яких було уражено. Отриману інформацію – продавав. Встановлено, що під час однієї із таких оборудок йому вдалося продати близько 140 тисяч реквізитів банківських карток. Тоді, за попередніми підрахунками, сума «гонорару» становила майже 1,5 мільйона доларів», – повідомили правоохоронці.

Працівники кіберполіції провели санкціоновані обшуки за адресами реєстрації та проживання злочинця, під час яких вилучили комп’ютерну техніку та флеш накопичувачі. За результатом їх попереднього огляду експерти виявили інформацію щодо електронних поштових скриньок, які використовувалися для незаконного втручання. Також виявлено бази даних веб-ресурсів мережі Інтернет, до яких незаконно було отримано доступ, скомпрометовані дані банківських карток, доступи до систем клієнт банків громадян країн Європи та Сполучених Штатів Америки та сканкопії паспортів, як громадян України, так і інших країн світу. Крім того, виявлено облікові записи доступу до закритих хакерських форумів та різноманітне шкідливе програмне забезпечення.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв