Жоден зі 125 ТРЦ Києва не відповідає нормам будівництва – експерт

585
Будь-який ТРЦ Києва може повторити долю Кемерова

Нині жоден зі 125 торгових і розважальних центрів Києва не відповідає державним будівельним нормам, отож, якщо станеться займання, то будь-який із ТРЦ не вистоїть більше 15 хвилин.

Таку думку висловив архітектор Віктор Глеба під час прес-конференції у Києві: «Жоден зі 125 торгових і розважальних центрів Києва не відповідає державним будівельним нормам. Це ключовий момент… Жоден із наших ТРЦ, як і в Кемерові, не відповідає транспортним нормам під’їзду пожежних машин»,

За його словами, відповідно до норм пожежостійкості, між капітальними стінами торгового центру повинна бути площа у 2,5 тисячі квадратних метрів.

До того ж, підкреслив фахівець, між капітальними стінами не має бути алюмінієвих і пінопластових перегородок.

«Повинні бути капітальні стіни першого рівня пожежної стійкості. Але жодна з наших перегородок в супермаркеті, гіпермаркеті або торговому центрі не відповідає цим вимогам. Тому жодна з перегородок в будь-якому українському ТЦ не вистоїть довше за 15 хвилин, якщо буде пожежа. І як спрацює крапельно-повітряна сигналізація, вже не має сенсу. Людина просто задихнеться від токсичних викидів горіння пластику та інших матеріалів, застосування яких заборонено в ТЦ, але вони у нас використовуються повсюдно», – зазначив експерт.

«Будь-який торговий центр у Києві може повторити долю «Зимової вишні» у Кемерові», – підсумував Глеба.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв