Яценюк тихо сміється над реформами Гройсмана, – експерт

415
Директор Інституту розвитку економіки України Олексій Гончаров спрогнозував, що після найближчим часом в Україні лише погіршаться такі показники рівня життя як доступність медицини, ліків, структура споживчого кошика, смертність і рівень тривожності серед населення.

«Чинний Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман нині на піку економічної активності, у то час як його попередник Арсеній Яценюк тихо хихотить. Для супертерплячих громадян 27 квітня під час засідання Кабінету Міністрів глава уряду пояснив, що в України є зобов’язання перед МВФ (а не перед «життєрадісними» українцями) у рамках програми розширеного фінансування, згідно з яким тарифи на газ із 1 травня будуть 100% відповідати його вартості», – зазначив експерт.
На його думку, у зв’язку з цими змінами на Україну чекають глобальні ризики. Зокрема, влада повинна боятися розвалу економіки в цілому. Крім того, перед новим урядом постали такі першочергові завдання, як утримання контролю над безробіттям, золотовалютними резервами, також важливо не допустити різкого ривка інфляції вгору.
«Популярно поясню для Прем’єр-міністра, що якщо ростуть ціни, зарплати падають, то буде наростати безробіття. Це – стагфляція: падіння виробництва плюс інфляція. Це важка економічна хвороба. Підвищенням цін на газ її не вилікувати. Тому, поза всяких сумнівів, як Яценюк перед своєю відставкою, так і Гройсман тепер допомагатиме чиновникам, збільшуючи їм зарплати, а також підвищуватиме пенсії пенсіонерам. Ці дві категорії громадян є найбільш численними і базовими для підтримки чинної влади», – наголосив Гончаров.
За його словами, ситуація в Україні нині нагадує стан перед реальним дефолтом, у той час як зміна складу уряду стала черговим його провісником. Крім того, іноземні партнери оцінили офшорний скандал із новопризначеним міністром фінансів Олександром Данилюком саме як крок до цього процесу. 
«Словом, не буде еволюційного етапу розвитку, продовжиться процес швидкого руйнування. І в цьому краху є багато зацікавлених сторін. Як жили ми на вулкані, так на ньому і продовжуємо жити. Виходу влада не бачить. Якщо раніше при уряді Яценюка ми жили в умовах перманентного загострення кризи, то тепер через відсутність програми Кабміну Гройсмана ми перебуваємо не просто в ситуації глибокої рецесії, а у стані непередбачуваного розвитку цієї великої кризи», – цитує 112 експерта.

Коментарi

Коментарiв