Нацрада відмовилася перевіряти «UA: Перший» і СТБ за мапу України без Криму

565
Два українські телеканали показали карту України без Криму

29 березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення не проводити позапланові перевірки телеканалів СТБ і «UA: Перший» за оприлюднення в ефірі мапУкраїни без анексованого Росією Криму.

Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський – передає Радіо Свобода.

«Ми дійсно ініціювали внесення питання про перевірку на порядок денний і хотіли зрозуміти, чи дійсно тут є заклики до невизнання територіальної цілісності України. Відбулася дискусія, в ході якої телеканалам вдалося показати позицію, що це була технічна помилка. Фахівці, причетні до помилки, були покарані. На СТБ була звільнена людина, на «UA: Перший» 4 фахівців отримали догани», – зазначив Костинський.

За його словами, особисто він голосував за те, щоб провести перевірку: «Таке рішення було б знаковим для індустрії, що це питання є принциповим. Було важливо призначити перевірки, тому що Крим – це таке питання, через яке не можна переступати. Але я розглядаю це в більш глобальному дискурсі. Сподіваюся, що сьогоднішня дискусія була значущою. Те, що перевірка не відбулася, ще не означає, що її не буде щодо інших каналів, які покажуть карту України без Криму».

Нагадаємо, 16 березня у випуску новин на телеканалі «UA: Перший» у прямому ефірі сталася, за інформацією телеканалу, «технічна помилка», унаслідок якої глядачі 27 секунд бачили карту України без Криму.

Також помилкою і навіть того ж дня відзначився український телеканал СТБ: у передачі «Холостяк» продемонстрували мапу України без Криму.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв