Вибори на Донбасі загрожують безпеці всієї Європи

373
Співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков спрогнозував, що вибори на Донбасі загрожуватимуть не лише Україні, але й Європі в цілому.

Експерт нагадав, що американська влада й керівництво Європейського Союзу наполягають на якомога швидшому проведенні місцевих виборів на територіях тимчасово окупованого Донбасу.
«Є план глави Міністерства закордонних справ Німеччини Штайнмаєра, який був озвучений офіційно і розглядався ще в березні під час зустрічі «нормандської четвірки», про проведення виборів у першому півріччі. Потім був візит французького міністра закордонних справ Еро до Москви. Там теж про це говорили. Нині після приїзду заступника Державного секретар США Вікторії Нуланд говорять уже втретє про це питання. Захід збільшує тиск і активно проштовхує цей план експрес-виборів на Донбасі», – зазначив Пашков.
Він також нагадав, що Кабінет Міністрів України вже давно чітко визначив умови для проведення виборів на окупованих територіях: «Україна вже неодноразово заявляла, що неодмінними умовами можливих виборів мають бути демілітаризація, виведення військ, роззброєння всіх незаконних формувань, контроль українсько-російського кордону, забезпечення юрисдикції української влади на території АТО і право брати участь у виборах для 1,7 мільйона вимушених переселенців. Є певні червоні лінії, за які переходити ні в якому разі українській стороні не можна. Лише після виконання низки умов можна говорити про проведення виборів у перспективі».
Крім того, експерт наголосив важливість збереження позицій української влади щодо недопущення послаблення чи скасування санкцій проти Російської Федерації. Нагадаємо, рішення щодо обмежень проти РФ розглядатимуть у липні поточного року:
«Для Росії принципово важливо, аби санкції мінімізували або скасували. Україна не повинна йти на компроміс ні в питанні виборів, ні у питанні санкцій. Думаю, на Заході прекрасно розуміють, що проведення виборів у першій половині цього року буде міною колосальної сили в центрі Європи. Захід тиснутиме на Україну, продовжуватиме переговори з РФ, але, думаю, чинність обмежень врешті продовжать».

Коментарi

Коментарiв