Олександр Кочетков: План «А» Порошенка на вибори

556
Політолог Олександр Кочетков

Написав «Телетайп», присвячений виборам президента, до яких залишився всього рік. І автоматично задумався, а на що ж розраховує наша влада? Адже в головах деяких з них миготить цілком здорова думка: «Нас будуть мочити по-чорному!».

Один варіант «порятунку» я описував. І суспільство до нього потихеньку готують. Ідеться про кілька терактів на кордонах і в центрі України, що потребують оголошення воєнного стану і, відповідно, відкладення виборів на невизначений термін.

Але це варіант «Б», крайній випадок. Порошенко за психотипом не схильний до ризикованих рішень, які до того ж ставлять його в жорстку залежність від кого-небудь. Він прагне домовлятися. А організація нехай імітаційних, але все ж терактів – це саме авантюра загнаного в кут.

Тому варіант «А» має будуватися на якомусь позитиві, який відразу перекриє всі поточні проблеми і негативи.

Таким позитивом може бути тільки мир на Донбасі.

Тобто, ближче виборів відбувається зустріч у «нормандському форматі» або щось подібне, на якій Путін погоджується вивести війська і віддати контроль за кордоном миротворцям. Природно, приймається дорожня карта політичного врегулювання конфлікту – амністія, вибори, «особливий статус». Але це в майбутньому.

А у теперішньому припиняється стрілянина на лінії поділу, війська сепарів відводяться і роззброюються, заходяться миротворці. Головнокомандувач оголошує перемогу і масштабну демобілізацію. Парад на Хрещатику, нагородження героїв, сплеск патріотизму і національної гордості. А в центрі всього дійства – ПОП невтомно заявляє: «Я обіцяв вам мир, і я його вам приніс. Більше жодної смерті наших воїнів, жодної сім’ї, яка втратила годувальника, жодної дитини, який не дочекається тата з фронту».

Питається, і як такого переможця і миротворця не переобрати на другий термін?

Зрозуміло, що така схема ПОПу вкрай вигідна. Але вона вигідна і Путіну.

Йому необхідно знімати все наростаючий тиск світової спільноти. Врегулювання на Донбасі – це як раз той жест, після якого Захід, Європа, перш за все, послабить санкції. І Путіну вдасться головне: зняти напряг своїх спільників по владі щодо переслідування їхніх грошей, виведених на Захід. Відмінний результат першого року чергового президентського терміну!

А з урахуванням «особливого статусу Донбасу» те, що відбувається у Росії, буде подано як безумовна перемога «геніального багатоходівника». Та й Донбас там всіх уже відверто втомив.

Як, утім, і в Україні, де «особливий статус» вже не викличе тих протестів, що були раніше.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв