НАТО повинна силою реагувати на агресію Росії, – Столтенберґ

218
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберґ заявив, що Альянс повинен реагувати на агресію Російської Федерації, в тому числі й щодо України, силою й переконливими стримуючими фактами.

«Російська Федерація незаконно анексувала Крим, підтримує сепаратистів на Сході України і порушує міжнародне право. Саме тому ми розширимо свою присутність на східних кордонах Альянсу», – пояснив в інтерв’ю Die Welt Генеральний секретар НАТО.
Він також повідомив, що керівництво Альянсу нині обговорює варіант, відповідно до якого до всіх балтійських країн і Польщі направлять міжнародний батальйон, сили якого перебуватимуть у постійній ротації. Остаточну резолюцію пообіцяли затвердити ще до Саміту НАТО у Варшаві в липні поточного року.
За словами Столтенберґа, подібне рішення не порушуватиме основоположний акт НАТО-Росія, оскільки план не передбачає залучення істотних бойових сил. Російська влада визначила в документі, що «істотні бойові сили» – це постійне перебування не менше тисячі військовослужбовців в одній державі, яка є членом Альянсу.
«Однак ми повинні бути готові, ми повинні забезпечити державам-членам НАТО повну солідарність і одночасно здійснювати політику стримування. Ці заходи є обґрунтованими, оборонними й відповідають міжнародному праву», – підкреслив високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв