ЄС закликав Україну до прозорого розслідування одеської трагедії

160
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський закликав українську владу до прозорого розслідування трагедії, що відбулася в Одесі 2 травня 2014 року.

«Нині ми вшановуємо другу річницю трагічних подій в Одесі, що відбулися 2 травня 2014 року. Тоді понад 40 осіб загинули і більше 200 активістів отримали поранення», – нагадав єврочиновник.
«Я закликаю українську владу слідувати рекомендаціям Міжнародної дорадчої групи Ради Європи та здійснити незалежне та прозоре розслідування. Всі ті, хто несе відповідальність за злочини, мають постати перед судом», – цитує Українська правда офіційну заяву Томбінського до річниці трагедії.
Нагадаємо, в листопаді минулого року Міжнародна дорадча група Ради Європи у своєму звіті щодо інциденту в Одесі гостро розкритикувала українську правоохоронну систему. Зокрема, ЄС обурений, що слідство зовсім не брало до уваги вину міліція, яка фактично була основним винуватцем трагедії. Крім того, слідчі свідомо ігнорували розслідування щодо фальсифікації документів.
МДГ вважає, що в кожному з проваджень слідчі органи не виявили належної повноти й ретельності – як на стадії порушення провадження, так і під час подальшого його розслідування, внаслідок чого загальна ефективність розслідувань була поставлена під загрозу, – наголошено у звіті.
Додамо, 2 травня поточного року одеська влада наказала посилити безпеку в місті у зв’язку з загрозою провокацій. Одесу додатково охоронятимуть близько 3 тисяч правоохоронців і нацгвардійців. Крім того, вулиці патрулюватимуть представники спецпідрозділу Служби безпеки України «Альфа».

Коментарi

Коментарiв