Віктор Небоженко: Оточення Порошенка розбагатіло і вже не ризикуватиме заради нього

1214
Політичний експерт Віктор Небоженко

СТАРІ ТРЮКИ І НОВІ ІНТРИГИ.

Генпрокурор Луценко прямо і публічно звинуватив Медведчука у ймовірній організації ймовірного держперевороту. Медведчук не злякався цього гучного, але сором’язливого звинувачення і виступив з великим інтерв’ю. Медведчук сміливо заявив в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що він не боїться арештів, тим більше очної ставки з Савченко і Рубаном – одну він не знає, а іншого не пам’ятає.

Луценко, пов’язуючи Савченко, Рубана і Медведчука в злочинну групу, більше розраховував на політичний ефект своєї заяви, ніж на правові наслідки або на реальну інформацію від СБУ. Але ті не сильно старалися заради якогось Генпрокурора, який мріє стати президентом або хоча б прем’єр-міністром України. Після 2014 року «СБУ-2» вже не те. Сам же Луценко завис між небом і землею. До Кабміну його не беруть. «Могутня трійка» – Аваков, Яценюк і Гройсман – стіною стоять проти хтивого бажання Луценка зіскочити з Генпрокуратури і попрацювати в Кабміні, ну хоча б, першим віце-прем’єром у силових міністерствах і відомствах. А Турчинов, як глава РНБО, зубами тримається за свою посаду. У нього колосальна влада, але немає покровителя, своєї партії чи чужих грошей на політичний проект. Тому Луценко, не дивлячись на бурхливу активність, доводиться тягнути лямку Генпрокурора, стравлювати керівництво САП і НАБУ, але без будь-яких надій на реальні успіхи в боротьбі з корупцією.

Скажімо прямо, конфлікт між Генпрокурором Луценко і другом Путіна легендарним Медведчуком, може вирішитися тільки у кабінеті українського президента Порошенка, а не силою закону. Для цього навіть не потрібно дзвінка Путіна президенту України. І ніяке ГПУ або СБУ не підніме руку на Медведчука. ГПУ і СБУ просто бояться зв’язуватися з Медведчуком. Але сам конфлікт між усесильним Медведчуком і Луценко відбувся, виплив на поверхню суспільної думки і став публічним. Ще ніхто за останні 20 років не піднімав голос і руку на недоторканного «куратора Кремля» в Україні Медведчука.

Таким чином президент Порошенко повторив свій старий трюк. Справа в тому, що і Луценко і Медведчук входять до вузького кола найближчих друзів-партнерів по бізнесу і політики президента Порошенка. Стравивши між собою Медведчука і Луценка, Порошенко ефектно послабив одного і іншого, а себе зробив арбітром в їхньому конфлікті. Точно так він діяв у конфлікті між Аваковим і Саакашвілі, дискредитувавши обох в очах політикуму і громадської думки.

Конфлікт між Луценком і Медведчуком, за задумом Порошенка, повинен привести до зниження їх впливу на політику і бізнес, зменшити їх амбіції. Тепер президент Порошенко пояснить хитрому Луценку, що він не може претендувати на Кабмін або РНБО, оскільки його не любить Москва, раз він образив Медведчука і проти буде Вашинґтон, раз він видав агентів НАБУ і наїхав на ФБР США. Із такою характеристикою не можна лізти в Кабмін і можна залишатися тільки Генпрокурором, до тих пір, поки Порошенко не придумає йому нову драматичну роль у черговій політичній інтризі. А Медведчуку доведеться відмовитися від своєї ролі монополіста в організації таємного зв’язку між Путіним і Порошенком.

Однак, за великим рахунком, президент Порошенко вже втомився від свого оточення, яке навчилося використовувати його більше, ніж він їх. Вони вже добре вивчили його повадки, знають його страхи і надії, його ворогів і друзів. Вони цинічно експлуатують його таємну мрію залишитися на другий термін президентом України. Ні у кого в оточенні президента немає нових ідей того, як безболісно зберегти владу ще на кілька років, виграти вдруге президентські вибори, крім одного, – використання адмінресурсу і знищення своїх політичних суперників на виборах. Але і цей план із нинішнім оточенням президента України вже виконати не можна. Вони всі страшно розбагатіли і вже не хочуть ризикувати свої багатством, владою і майбутнім заради Порошенко.

Джерело: Віктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв