Яценюк планує своє грандіозне повернення, – ЗМІ

191
Відповідно до огляду преси Ірини Білої для Радіо Свобода, більшість ЗМІ упевнені в тому, що колишній Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк має намір повернутися до великої політики.

Журналісти газети «День» дійшли до висновку, що Яценюк сподівається повернутися на політичний олімп і відновити свій рейтинг, оскільки його відставка стала результатом політичних домовленостей і свідчила про факт узгодженості влади щодо нового Кабміну. Тим не менше, зміна глави уряду не вирішить проблеми, оскільки всі старі обличчя в політиці продовжать діяти згідно зі звичними алгоритмами. Видання наголошує, що поки зарано говорити про завершення політичної кризи. Навпаки, вона може лише поглибитися. 
Газета «Україна молода» спрогнозувала, що затвердження Володимира Гройсмана на посаду главки КМУ посилить президентську команду. Таким чином Петро Порошенко віднині акумулює на собі все – і велику відповідальність, і великі претензії, які рано чи пізно будуть озвучені. Видання припускає, що рішення про відставку було правильним для Яценюка, оскільки він оминув свій повний провал. Таким чном, програвши битву, він отримав шанс виграти війну. 
Експерт «Газети по-українськи» стверджує, що уряду під керівництвом Яценюка вдалося зберегти економіку й розгорнути фінансування армії й військових потреб. Він також зробив певний прогрес у реформах, проте дійсних позитивних змін ані для населення, ані для влади не відбулося. Екс-глава Кабінету Міністрів не виконав обіцянок ні щодо подолання корупції, ні щодо децентралізації. Чиновники як і раніше збагачуються завдяки своїм посадам. Крім того, Яценюку не вдалося знайти компроміс між вимогами Міжнародного валютного фонду і необхідністю збереження соціальної стабільності. Саме різке падіння рівня життя українців стало головною причиною відставки колишнього Прем’єра.

Коментарi

Коментарiв