ЮНЕСКО обурена репресіями у Криму

216
2 травня відбулася конференція ЮНЕСКО, яку присвятили Всесвітньому дню свободи преси. Під час заходу зі зверненням до Організації виступили українські дипломати.

Представники української делегації доповіли, що на території анексованого Російською Федерацією Криму відбуваються зачистки інформаційного простору й репресії проти журналістів.
Редактор проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії» Олена Юрченко, одна з представників України, заявила, що з 2014 року Російська Федерація й підконтрольна їй влада Кримського півострова «знищують острівці свободи вираження думок у медіа, а незалежна журналістика там опинилася під загрозою вимирання».
«В анексованому Росією Криму з 2014 року відбувається утиск незалежних ЗМІ і громадянського суспільства. Кримців, незгодних із позицією Кремля, залякують, змушують мовчати або видавлюють із півострова. Незалежний голос або критику в Росії і окупованому Криму прирівнюють до сепаратизму або екстремізму, що тягне за собою кримінальне переслідування і позбавлення волі», – повідомила Юрченко.
Вона також наголосила, що окупаційна влада досі блокує доступ до Кримського півострова міжнародним спостерігачам, незважаючи на заклики світового товариства. Під час засідання представники ЮНЕСКО висловили своє занепокоєння й обурення цими проблемами.

Коментарi

Коментарiв