Ґааґа розгляне позов «Укрнафти» до РФ

220
2 травня 2016 року Третейський суд Ґааґи повідомив, що розпочав арбітражний розгляд двох позовів компаній «Укрнафта» і «Стабіл» до Російської Федерації, незважаючи на заперечення відповідача. 

Відповідно до прес-релізу суду від 2 травня цього року, арбітражні розгляди розпочали 3 червня минулого року згідно з Угодою між урядом Російської Федерації й Кабінетом Міністрів України щодо заохочення та взаємного захисту інвестицій від 27 листопада 1998 року.
Компанії «Укрнафта» і «Стабіл» заявили, що РФ порушила свої зобов’язання відповідно до Угоди «шляхом прийняття з початку квітня 2014 року заходів, які перешкоджали їхнім інвестиціям в автозаправні станції, розташовані у Криму, і, зрештою, призвели до експропріації цих інвестицій».
Російська сторона минулого року у своїх офіційних листах заявила, що не визнає юрисдикції міжнародного арбітражу при Постійній палаті Третейського суду з розгляду спору.
Лівий берег нагадує, що кілька українських компаній, контрольованих олігархом Ігорем Коломойським, подали 6 позовів проти РФ щодо втрати майна, яке належало їм до анексії Кримського півострова Російською Федерацією.

Коментарi

Коментарiв