Воля народу не впливає на новий уряд, – нардеп

210
Народний депутат України, відомий журналіст, боєць батальйону «Азов» Ігор Луценко прокоментував зміни у владі та спрогнозував політичне майбутнє екс-прем’єра Арсенія Яценюка та глави НБУ Валерії Гонтаревої.

В інтерв’ю 112 Луценко висловив думку щодо того, навіщо новому очільнику уряду знадобилося аж шестеро віце-прем’єр-міністрів:
«Насправді, віце-прем’єр – це людина без апарату, без особливих повноважень, тому це такий напіввесільний генерал. Це форма збереження політичного обличчя для того, щоб не ображати деяких осіб. Кириленко ж, наприклад, влаштовував когось із його політичних партнерів, отже, вирішили залишити його з цими погонами, але «підперли» Ніщуком. Я не вважаю це великою проблемою держави, бо це 30 тисяч гривень на місяць додаткового навантаження на цих людей, плюс видатки на їхніх секретарів. Питання лише в тому, щоб була якість роботи уряду. Нехай хоч 200 чоловік призначать на посади і назвуть усіх міністрами, аби був результат».
Крім того, він зазначив, що склад нового Кабінету Міністрів підтвердив побоювання щодо спаду рівня корисності уряду після Революції гідності в Україні. За його словами, до першого складу КМУ після подій Майдану дійсно належала частина активістів. Хоча були і представники старої школи, проте вплив протестів таки був відчутним.
«Другий уряд мінімально таку річ мав і показав якихось нових технократів. Була нова фішка – грузини. Нині вирішили, що воля народу тут уже ні на що не впливає – навіть уже імітацію не роблять. Це поганий знак», – наголосив нардеп.
Він також спрогнозував, що Президент Петро Порошенко не звільнятиме главу Національного банку Валерію Гонтареву. Більш того, саме НБУ може знищити чинну владу, хоча цю ставку роблять на уряд. 
Луценко також прокоментував, чому Яценюк так довго не міг зважитися на рішення щодо відставки з посади глави Кабінету Міністрів. На його думку, скоріше за все, це було політичною грою:
«Можливо, нині він мітить на президентське крісло. Можливо, «Народний фронт» Яценюка повернеться до ідеї переформатування влади в парламентську республіку. Прем’єр парламентської республіки, яка, на жаль, в Україні ще не відбулася, –  це не той глава уряду, яким був Яценюк, це набагато більш потужна фігура. Можливо, на таку посаду екс-прем’єр і розраховує як майстер політичних перетурбацій».

Коментарi

Коментарiв