Віктор Небоженко: Захід уже не соромиться бити по Росії на усіх напрямах боротьби

425
Політичний експерт Віктор Небоженко

Захід продовжує завдавати ударів по Росії, оголошуючи про все нових і нових жорсткіші санкції для країни і її еліти. І ніхто не знає, як далеко зайдуть противники в цій «битві за мир». У той же час, у загальній стратегії Заходу в боротьбі з Росією намітилися серйозні зміни. По-перше, Захід став широко використовувати стару, знамениту тактику «хорошого і поганого поліцейського» по відношенню до Кремля. Ця тактика активно використовувалася Європою в боротьбі з Османською імперією, а потім і царською Росією протягом 250 років. Так, наприклад, Велика Британія у відповідь на «хімічну атаку» в Солсбері відкрито оголосила Росії «холодну війну» і завдає їй відчутних ударів (ревізія російської активів, скорочення економічного і культурного співробітництва, висилка родичів еліти, заморожування або реквізиція російської власності, видворення дипломатов-шпигунів і т. д.). У той же час Франція, Німеччина і США, не дивлячись на євроатлантичну солідарність із Лондоном, продовжують співпрацювати і шукати точки дотику з Росією. І те, що Кремль самовпевнено сприймає як кардинальний розкол Заходу, на ділі є свідомою стратегією і вмілим розподілом геополітичних ролей у боротьбі з Росією

Друга риса нової стратегії Заходу – це пріоритет морально-політичного тиску на Росію, її постійне приниження. А також звуження її свободи маневру. Росія все частіше змушена просто брехати і відбиватися, а не наступати. За основу цієї стратегії взята «вуликова тактика» боротьби з Росією. Її вина все менше потребує доказу через велику кількість злочинів і брехні, яка вона накопичила. Насправді, непомітно Захід відібрав у Росії частину її суверенітету у вигляді позбавлення її судової влади за кордоном. Тепер Захід сам визначає ступінь провини Росії у тому чи іншому злочині або економічному конфлікті (Стокгольмський арбітраж, Гаазький суд тощо). Так Велика Британія, на підставі наявних доказів, самостійно ухвалила рішення про тотальну винність Кремля в отруєнні Скрипаля та «хімічної атаки» в Солсбері. Точно так Захід вчинив із кокаїновим скандалом, допінгових скандалом, зимовою олімпіадою, демонстративно позбавивши Росію її ідентифікації, збитим Боїнгом або кібервійною. І цей процес атрибуції відповідальності і криміналізації Росії триватиме. Захід методично колекціонує помилки прорахунки і злочини Росії, залишаючи їй все менше місця у світі.

Третя нова риса стратегії Заходу – це використання в боротьбі з Росією настільки улюбленої Путіним «стратегії гібридної війни». Захід перехоплює ініціативу в цій гібридній війні. З одного боку, Захід продовжує активно торгувати і співпрацювати з Кремлем. У той же час він не соромиться наносити Росії все більш відчутних ударів по усіх напрямах боротьби – від її криміналізації та ізоляції, кібервійни (Фейсбук) і санкцій, до фізичного знищення російських військ у Сирії і військово-політичної допомоги Україні.

Новим прикладом застосування гібридної війни США проти Росії є майбутня зустріч у Вашинґтоні президента США Трампа і президента Росії Путіна. Не дивлячись на висилку 60 російських дипломатів-розвідників з Америки, ескалацію санкцій, знищення російських солдатів в Сирії, підтримку Великої Британії і готовності США розпочати гонку озброєння з Росією, президент США підтвердив свою готовність зустрітися з президентом Росії Путіним для обговорення найважливіших міжнародних проблем. І справа не в миролюбності американського президента або залежності Трампа від російських спецслужб, а саме у свідомому застосуванні США гібридних форм боротьби з Росією.

Реально це означає, що Захід перехоплює ініціативу у Росії в гібридній війні і став використовувати її ж методи боротьби з противниками, залишаючи Кремлю все менше місця для опору.

Що стосується нашої ситуації, ця зустріч у Вашинґтоні означає те ж саме, як якщо б після окупації Криму і Донбасу і чотирирічної найкривавішої війни, український президент Порошенко, на запрошення президента Росії Путіна, поїхав би в Москву на переговори, що більше скидалося б на капітуляцію, а не дипломатію.

Джерело: Віктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв