Американський політолог закликав Україну скасувати Мінські домовленості

302
Видання The American Interest опублікувало статтю авторитетного політолога Дейвида Креймера «Як допомогти Україні». Серед його порад фігурує скасування Мінських домовленостей.

На думку Креймера, перш за все Сполучені Штати Америки для порятунку України повинні домогтися скасування Мінських домовленостей, зберегти санкції проти Російської Федерації і посилити тиск на українських корупціонерів – передає Голос Америки.
 
Він нагадав, що протягом останніх двох років українці зважилися на великі жертви, враховуючи десятки осіб, яких убили під час Революції гідності 2014 року й тисяч убитих під час захисту Донбасу від російських найманців. Крім того, українське населення розчарувалося у владі й іноземних партнерах, які надають недостатню підтримку.
Політолог наголосив, що українці як ніхто заслужили підтримку Заходу, оскільки жодна країна не може порівняти свої досягнення у масових протестах проти корупції й авторитаризму з Україною. На його думку, США та Європейський Союз повинні запевнити українців, що вони не скасовуватимуть санкцій проти Російської Федерації, якщо Кремль продовжить порушувати державний суверенітет і територіальну цілісність.
Крім того, Штати і ЄС повинні жорстко контролювати українську владу, аби державні лідери зрозуміли, чого їм може коштувати бездіяльність у боротьби проти корупції. 
Експерт також проаналізував Мінські домовленості й дійшов висновку, що вони є досить хибним документом, оскільки його положення не згадують про анексію Кримського півострова. Натомість, ідеться про якісь «іноземні сили», а не «сили РФ». На його думку, всі пункти Мінських домовленостей можна замінити лише однією фразою:
«Санкції проти Російської Федерації залишатимуться в силі – і будуть посилюватися з часом – якщо РФ не виведе своїх військ і озброєння з України (в тому числі з Криму), не шануватиме суверенітету і територіальну цілісність України і не поверне Україні тих громадян, яких вона викрала з українських територій».

Коментарi

Коментарiв