В ЮНЕСКО ухвалили рішення, що дозволяє розмістити моніторингову місію в Криму

154
Роботи у Ханському палаці, які руйнують історичну пам'ятку, почалися восени 2017 року

В ЮНЕСКО ухвалили рішення, яке фактично дозволяє розмістити моніторингову місію для спостереження за ситуацією в окупованому Росією Криму.

Про це повідомив очільник МЗС України Павло Клімкін, передає Європейська правда.

«Щойно виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила важливе рішення щодо Криму. Це фактично можливість для розміщення моніторингової місії і боротьби за освітні права, науку, охорону пам’яток культури в Криму, у тому числі Ханського палацу. Не дамо окупаційній владі розграбувати та знищити українське надбання!» – підкреслив дипломат.

На початку березня заступник міністра закордонних справ України, очільник Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця і генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулє обговорили перспективу запровадження прямого моніторингу ситуації з культурною та історичною спадщиною в результаті окупації Росією Криму.

У лютому Україна передала ЮНЕСКО докладний аналіз проблем, спричинених російською окупацією Криму.

На сайті Постійного представництва України при ЮНЕСКО зазначено, що з початку окупації півострова виконавчою радою ЮНЕСКО поспіль ухвалено вісім рішень про «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Ці рішення дозволили протягом чотирьох років забезпечити закріплення проблематики окупованого Криму в переліку першочергових питань порядку денного діяльності цього керівного органу ЮНЕСКО, а також сприяли формуванню комплексного моніторингового механізму ЮНЕСКО щодо ситуації з правами людини в АРК і Севастополі.

Нагадаємо, Ханський палац у Бахчисараї є найвідомішим музеєм, який пов’язаний з історією кримських татар. Він був літньою резиденцією кримських ханів Гіреїв. До складу комплексу входять палац, гаремний корпус, ханський цвинтар і мечеть.

Роботи у Ханському палаці, які руйнують історичну пам’ятку, почалися восени 2017 року.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв