«Вишеградська четвірка» закликала Україну до активізації реформ

181
Представники країн «Вишеградської четвірки» напередодні засідання активно підтримують продовження чинності санкцій про РФ і реформування в Україні.

4 травня поточного року в Чеській Республіці відбудеться засідання «Вишеградської четвірки», до якої належать Угорщина, Словаччина, Чехія й Польща. На заході буде присутнім і міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
«Важливість цієї зустрічі в тому, що «Вишеградська група» і зокрема Чеська республіка, щодо якої були закиди, ніби вона не дуже активна щодо східної політики ЄС. Все ж таки вони тримають увагу, тримають східне партнерство, пострадянський простір на зовнішньополітичних радарах Європейського Союзу. Також ці країни активно підтримують продовження санкцій проти РФ у зв’язку з конфліктом на Сході України і анексією Криму. Крім того, ці держави хочуть підтримати українські реформи нового уряду Володимира Гройсмана», − наголосив журналіст Радіо Свобода Ростислав Хотін.
Згідно з його інформацією, напередодні зустрічі «Вишеградської четвірки» єврокомісар із питань політики сусідства і переговорів із розширення Йоґанес Ґан, який також братиме участь у перемовинах, оголосив кілька важливих заяв щодо України. Зокрема, він відмітив важливість виконаних завдань українською владою для запровадження безвізового режиму з ЄС.
Програмою візиту глави Міністерства закордонних справ України передбачаються його участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн «Вишеградської четвірки» та «Східного партнерства», в якій також візьме участь комісар ЄС із політики сусідства й переговорів із розширення Йоґанес Ґан. Планується, що сторони обговорять широке коло питань діяльності «Вишеградської четвірки» й Ініціативи «Східне партнерство», − зазначено в повідомленні прес-служби МЗС.

Коментарi

Коментарiв