Коломойський і Боголюбов таємно зустрілися в Женеві з соратником Порошенка Ложкіним

257
Ложкін таємно зустрівся із олігархами та колишніми співвласниками «ПриватБанку»

Колишній очільник Адміністрації Президента Борис Ложкін таємно зустрівся із олігархами і колишніми співвласниками «ПриватБанку» Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим у Женеві (Швейцарія).

Про це ідеться у розслідуванні журналістів програми Схеми.

26 березня 2018 року Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Борис Ложкін, як зафіксували журналісти, зустрілись у ресторані готелю Four seasons. Після двох годин перемовин усі троє продовжили спілкування, прогулюючись уздовж Женевського озера.

Про що саме говорили один із найближчих соратників президента Борис Ложкін та олігархи Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов того вечора – невідомо. Імовірно, ішлося про медіапідтримку в обмін на збереження активів чи сприяння у вирішенні справ в українських судах. Іще 2015-го Коломойський зазначав, що президента Порошенка цікавить медійна підтримка і що саме це є предметом торгу з чинною владою.

Коломойський і Боголюбов – колишні співвласники «ПриватБанку», який у грудні 2016 року перейшов у державну власність. У Нацбанку почали звітувати про збитки у мільярди доларів та можливі зловживання з боку колишнього керівництва. Справи, пов’язані із «ПриватБанком», нині розслідує НАБУ і ГПУ, а в Лондоні триває судовий процес за позовом української держави в особі вже націоналізованого «ПриватБанку» проти двох олігархів. В Україні Коломойський не з’являвся уже понад 8 місяців.

Борис Ложкін – давній товариш Порошенка. Спочатку він був очільником його Адміністрації. Згодом Петро Порошенко призначив Ложкіна секретарем Національної інвестиційної ради та своїм радником.

Ложкіна у ЗМІ називають одним із головних комунікаторів президента з українськими олігархами.

«Я б не сказав, що моя спеціалізація – олігархи. Просто це одні із тих людей, з якими я спілкуюся по суті своєї роботи. Це справді так. Президенту вирішувати, хто у нього гарний комунікатор», – відповідав Ложкін в інтерв’ю у березні 2016 року.

Інтерв’ю з Борисом Ложкіним у програмі «Лівий берег із Сонею Кошкіною»

Після зустрічі Ложкіна одразу із двома олігархами Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим «Схеми» надіслали запит президенту із запитанням, чи уповноважував він Бориса Ложкіна проводити перемовини від його імені.

Особисто Ложкін відповідати на запитання щодо зустрічі відмовився. Пізніше журналісти отримали письмову відповідь від його прес-секретаря: «Борис Ложкін не веде та не може вести жодних переговорів від імені президента Петра Порошенка, оскільки вже майже два роки не займає посад в Адміністрації Президента, а також не є його радником чи представником. Після завершення роботи в Адміністрації президента Борис Ложкін повернувся до приватного бізнесу – це послідовна позиція пана Ложкіна, яку він озвучив у момент вступу на посаду очільника АПУ, та якої зрештою дотримався. Борис Ложкін не займається та не планує займатися політикою. Наразі усі зустрічі, які він проводить, є приватними, та стосуються виключно самого пана Ложкіна, його бізнесу або особистого життя».

Коломойський у коментарі «Схемам» запевнив, що Ложкін приїжджав саме до Боголюбова: «Вони – давні друзі. Крім того, були партнерами. У них є що обговорювати та про що розмовляти, – розповів Коломойський. – Я приєднався до них, коли вони пішли вечеряти. Звичайно, говорили про українські реалії, про політику говорили, про перспективи, про те, що Петро Олексійович ніколи не буде президентом більше. Розповідав, як тікають всі від Петра Олексійовича Порошенка, як вже думають, як від нього якнайшвидше заховатися, якби не залишитися на цьому кораблі і не врізатися у цей айсберг».

За словами Коломойського, це була «зустріч українців, які мешкають у Женеві, з людиною, яка приїхала з «Великої землі» (ідеться про Ложкіна – ред.).

Дистанціюватися від Петра Порошенка Борис Ложкін почав два місяці тому, коли президент вивів його зі складу інвестиційної ради.

У лютому 2018 року телеканал Al Jazeera заявив, ніби Порошенко звільнив Ложкіна за кілька годин після того, як журналісти сконтактували з ними щодо розслідування про отримання обома десятків мільйонів доларів від угоди при продажі UMH бізнесмену Сергієві Курченку 2013 року.

Відповідно до інформації ЗМІ, Ложкін продовжує й надалі виступати комунікатором Порошенка з олігархами, а дистанцюється від президента лише публічно, непублічно залишаючись впливовим представником президентської команди.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв