НАБУ розгляне кримінальне провадження щодо одіозного екс-нардепа

149
Національне антикорупційне бюро України отримало від Генеральної прокуратури матеріали кримінальне провадження щодо колишнього парламентаря від «Народного фронту» Миколи Мартиненка.

«Те, що журналісти називають «справою Мартиненка» − насправді серія проваджень щодо різних фактів, пов’язаних не тільки з Україною. Ми запустили механізми міжнародної правової допомоги з метою розслідування цих справ. Необхідність співпраці з іноземними партнерами − об’єктивний фактор, що пояснює, чому розслідування просувається не так швидко, як хотілося б. Генеральна прокуратура передала 40 томів провадження щодо епізоду, якого бракували, − ми чекали на них із січня. Триває безперервна робота. Думаю, ми будемо готові передавати матеріали до суду вже у травні або червні», − повідомив в інтерв’ю Фокусу глава НАБУ Артем Ситник.
Нагадаємо, колишнього нардепа Миколу Мартиненка підозрюють у причетності до отримання хабара при закупівлі обладнання для українського державного підприємства «Енергоатом» у партнерів із Чехії. Ще 2013 року прокуратура Швейцарії відкрила кримінальне провадження проти екс-парламентаря. Підставою для цього був факт виявлення підозрілих транзакцій у швейцарському банку, про що керівництво фінансової установи повідомило правоохоронним органам.
Тривалий час підозрюваний ігнорував допити в Національного антикорупційному бюро, проте 18 березня цього року таки прийшов до слідчого. Колишній нардеп заявив, що склав мандат із власної волі й назвав будь-які звинувачення в корупції безпідставними.

Коментарi

Коментарiв