За елітну квартиру нардепа Лещенка взялося НАБУ

285
Антикорупціонери взялися за скандальну квартиру нардепа Сергія Лещенка

Національне антикорупційне бюро України проводить досудове розслідування за фактом можливого незаконного збагачення народного депутата Сергія Лещенка і придбання ним квартири за 7,5 мільйона гривень.

Про це свідчить ухвала Солом’янського суду від 6 квітня, передає Українська правда.

Кримінальне провадження відкрито іще 22 лютого 2018 року «за фактом набуття народним депутатом у власність активів, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами» (ч.3 ст. 368-2 ККУ).

Відповідно до матеріалів суду, Лещенко 6 вересня 2016 року отримав 7 мільйонів 550 тисяч гривень доходів, за які він 31 .08.2016 здійснив купівлю квартири. За декларацією Лещенка за 2015 рік, його загальний дохід становив 298 тисяч 424 гривень. Крім того, народний обранець мав 50,7 тисячі євро та 102 тисячі доларів заощаджень. У декларації нардепа за 2016 рік вказані доходи у 6 мільйонів 551 тисячу 637 гривень, з яких 3,770 мільйона гривень та 2 мільйони гривень є позиками.

Крім того, Лещенко вказав наявність доходів в загальному розмірі 1 мільйон 658 тисяч 589 гривень його дружини Анастасії Топольської.

Сергій Лещенко придбав елітне житло у центрі Києва

У рамках розслідування детектив просив суд надати тимчасовий доступ до речей і документів із можливістю ознайомитися з ними та зробити їх копії, які перебувають у володінні НАЗК. Зокрема, він клопотав про доступ до виправлених декларацій Лещенка за 2016 і 2015 рік; акредитованих центрів сертифікації ключів, які надавали нардепу послуги електронного цифрового підпису, з використанням яких він заповнював та подавав декларації; ІР-адрес пристроїв, із яких Лещенко подавав декларації.

Суд задовольнив клопотання – детективам надали місячний доступ до запитуваної інформації.

4 квітня керівник САП Назар Холодницький заявив, що за фактом придбання елітної квартири у центрі столиці Сергієм Лещенком відкрите кримінальне провадження.

Нагадаємо, Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва 2016 року. За його словами, він купив житло на свої заощадження і гроші, взяті в борг. Партнером капіталовкладення стала його дружина Анастасія Топольська.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв