Нардеп Пашинський продавав Міноборони старі БМП удесятеро дорожче

1134
Сергій Пашинський відхрещується від звинувачень в незаконних оборудках

Парламентар від «Народного фронту» Сергій Пашинський організував корупційну схему, через яку старі бойові машини піхоти (БМП) коштували українському оборонному бюджету вдесятеро дорожче. Про це повідомляє Новое время.

Ідеться про контракт, укладений Міністерством оборони України у 2016-2017 роках, щодо постачання БМП Житомирським бронетанковим заводом.

Підприємство купувало списані з озброєння БМП-1 1980-х років випуску у польської компанії Wtorplast. Ця компанія, своєю чергою, придбала їх у чеської компанії Excalibur Army по 20-25 тис. євро за одиницю – за ціною металобрухту. Польська Wtorplast розбирала БМП – відділяла башти від шасі.

Житомирський завод завозив усе це окремо в Україну: одна башта оцінювалася у 66 тис. доларів, а шасі – 99 тис. доларів. Завод нібито ремонтував БМП, просто з’єднуючи раніше розібрані частини. Вартість робіт становила іще 40 тис. доларів за одиницю.

Як наслідок, БМП вартістю 20 тис. євро обходилися оборонному бюджету країни в 205 тис. доларів. Лише в 2017 році у рамках контракту із Житомирським бронетанковим заводом Міноборони закупило 200 бойових машин, витративши на них 41 млн доларів.

Те, що кінцевим бенефіціаром цієї схеми є Сергій Пашинський, виданню повідомив один із бізнесменів, причетний до поставок. Сам народний обранець, звісно ж, заперечив це, заявивши: «Я не те, що не маю, а теоретично не можу мати комерційних відносин із ЖБЗ».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв