Українець отримав 70 років ув’язнення у Греції – ЗМІ

219
У Греції українець отримав 70 років ув'язнення

У Греції суд постановив ув’язнити на 70 років українського моряка Анатолія Черкаського – передає 24.

2015 року Черкаський отримав 204 роки за те, що на грецькому кораблі, куди його влаштували працювати помічником капітана, виявилися нелегальні біженці з Сирії.

За словами українця, про вирок грецького суду він дізнався від свого адвоката.

«Я був впевненим, що мене звільнять. Апеляційний суд мені дав сім років, що за грецькою системою перерахунку означає 32 місяці. Це саме той термін, який я вже відбув у в’язниці. Так мені в залі суду сказала перекладач, після чого разом з адвокатом вона мене привітала. У афінську в’язницю (сам суд був на острові Родос – ред.) приходив український консул з привітаннями, акцентував на тому, що це його заслуга», – розповів чоловік.

Він також додав, що два тижні він чекав на звільнення, однак, зрештою, отримав інформацію щодо тривалого тюремного терміну: «Уявіть мою реакцію, коли через кілька тижнів безрезультатного очікування свободи я дізнаюся, що мене засудили до 70 років в’язниці. Саме це телефоном мені сказав мій адвокат. Перекладач і адвокат повністю були здивованими, оскільки вони впевнені, що чули зовсім інше. Виходить, що грецькі судді кажуть одне, а пишуть зовсім інше».

Анатолій Черкаський

У МЗС України запевнили, що обов’язково відреагують на звернення українського моряка.

«Я протягомісяця працював у Греції, зустрічався з їхнім генпрокурором, керівниками в’язниць, прокурорами островів. Є вирок, який визначають норми закону, а є морально-пропагандистський. Максимальний термін у Греції – 25 років, а сидять там сім-вісім років. Цього року до України уже повернулися чотири моряка, які відбули два з половиною роки. Про випадок Черкаського можна буде предметно говорити після його вивчення», – повідомив начальник управління консульського забезпечення МЗС Василь Кирилич і додав, що у грецьких в’язницях за станом на березень 2018 року перебували 148 українців.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв