У Барселоні тисячі активістів вимагали звільнити каталонських політиків (фото)

203
Протестувальники вимагали від влади Іспанії відкликати ордери на арешт, звільнити і дозволити повернутися на батьківщину всім каталонським політикам

У Барселоні на одній із центральних вулиць – проспекті Паралель – відбулася масова акція протесту, в якій, за інформацією місцевої поліції, взяли участь 315 тисяч осіб.

Учасники акції виступали під гаслом «За права і свободи, демократію і згуртованість». «Хочемо, щоб ви були вдома!», – скандували активісти, передає РБК.

Протестувальники вимагали від влади Іспанії відкликати ордери на арешт, звільнити і дозволити повернутися на батьківщину всім каталонським політикам, які перебувають в попередньому ув’язненні за звинуваченнями, пов’язаними з проведенням незаконного референдуму про незалежність.

Мітинг у Барселоні відбувся рівно через півроку після арешту лідера організації «Каталонська національна асамблея» Жорді Санчеса (у момент поміщення його під варту він також був обраний в каталонський парламент) і голови Òmnium Cultural Жорді Куішара.

Усього станом на сьогодні у мадридських в’язницях за звинуваченням у причетності до організації референдуму про незалежність Каталонії перебуває дев’ять політиків. Крім того, іспанський суд видав міжнародні ордери на арешт ще шести політичних діячів Каталонії, які зараз перебувають за межами країни. Під варту Мадрид хоче взяти, в тому числі, колишнього очільника уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, який нині перебуває в Німеччині.

Нагадаємо, 5 квітня справу каталонського політика розглядав суд у Шлезвіг-Гольштейн, який згодом дозволив випустити Пучдемона під заставу. Одночасно суд допустив його екстрадицію до Іспанії, однак за умови, що на батьківщині його притягнуть до відповідальності не за підбурювання до заколоту, а за розтрату бюджетних коштів.

Загалом суддя Верховного суду Іспанії у зв’язку з референдумом про незалежність, який Мадрид вважає незаконним, пред’явив звинувачення 25 каталонським політикам.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв