Витік документів ЄС демонструє приховування Брюсселем зловживань путінського «Газпрому» – ІноЗМІ

470
«Газпром» порушив безліч законів ЄС і практикував насильницьку поведінку

Російський «Газпром», контрольний пакет акцій якого належить Кремлю, користувався своєю колосальною могутністю, аби тиснути на вразливі держави Східної Європи і дробити об’єднаний ринок енергоносіїв ЄС із допомогою політики примусового ціноутворення.

Про це пише журналіст Емброз Еванс-Прічард у статті для The Telegraph.

«Сенсаційні документи ЄС, що відкривають громадськості навмисні порушення законів ЄС і систематичне політичне залякування протягом майже 10 років, оголюють жорстокий задушливий контроль Володимира Путіна над поставками газу до Європи», – ідеться у матеріалі.

Як зазначає Прічард, унаслідок найтривалішого в історії ЄС розслідування був зроблений висновок, що енергетичний гігант «Газпром», контрольний пакет якого належить Кремлю, користувався своєю колосальною могутністю, щоб тиснути на вразливі держави Східної Європи і дробити об’єднаний ринок енергоносіїв ЄС з допомогою політики примусового ціноутворення.

«Доповідь наводить на думку, що Німеччина насолоджується угодою на пільгових умовах з «Газпромом», отримуючи конкурентні переваги в галузі витрат на газ на шкоду економікам інших країн ЄС і залишаючи прифронтові держави на милість московської тактики викручування рук», – стверджує журналіст.

За його словами, сотні сторінок, що просочилися з Єврокомісії, показують «екстраординарну картину хижацької поведінки, причому «Газпром» діяв як «поліцейська служба» російської зовнішньої політики». Зокрема, із Болгарією зверталися мало не як з колонією, а Польщу примушували оплачувати за непомірними цінами імпортний газ, який надходив газопроводами з Сибіру.

«Цей звід документів, таємно переданий депутатам Європарламенту (при рідкісному порушенні правил секретності), рівносильний «вибуху політичної бомби». Він ставить хвалений директорат ЄС у справах конкуренції у вкрай незручне становище. Папери натякають на те, що Брюссель дізнався всю правду, але все одно закриває на неї очі, готуючись досягти закулісної домовленості з Москвою і не рахуючись з фундаментальними принципами законодавства ЄС», – зазначено у статті.

Також журналіст розповів, що ключова доповідь («Виклад цілей») – це конфіденційний обвинувальний висновок чи обвинувальний акт директорату у справах конкуренції. Він був складений 2015 року після розслідування, яке тривало чотири роки.

«Там сказано, що «Газпром» порушив безліч законів ЄС і практикував насильницьку поведінку, встановлюючи несправедливі ціни і отримуючи вигоду зі свого панівного становища. Комісія закликала накласти штрафи в розмірі 30% продажів або до 10% обігу в цілому», – зазначає автор.

У Комісії вважають, що порушення було скоєно навмисно.

«Вищезгадана доповідь Єврокомісії наводить на думку, що проект газопроводу «Північний потік-2» навряд чи відповідає інтересам всіх членів ЄС і цілям ЄС в енергетиці», – підсумував Прічард.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв