Чому Путін дав задню під час авіаудару США по Сирії: думка експерта

403
Експерт переконаний: Путіну давно пора відступити від Сирії

Це звичайна практика, коли російські та радянські політики спочатку оприлюднюють гучні заяви, а коли доходить до справи, то виявляється, що ці слова не збігаються з їхніми можливостями. Таку думку висловив політолог-арабіст і колишній військовий перекладач радянської армії в Сирії Григорій Косач, передає Радіо Свобода.

«Це звичайна поведінка Росії в подібних ситуаціях. Я, наприклад, прекрасно пам’ятаю той час, коли почалася Друга війна в (Перській – ред.) затоці та війська США з союзниками в 2003 році увійшли до Іраку. Поблизу американського посольства в Москві відбувався справжній шабаш, весь час лунав крик Жиріновського, не закінчувалися гнівні демонстрації. І раптом виступає президент Путін, який говорить, що США – це саме та країна, яка визначає світовий політичний і економічний розвиток, що вона є занадто сильною, що від неї залежить дуже багато, в тому числі і Росія. І тому, мовляв, давайте припинимо. І тут же все розсмокталося, як міраж – і Жиріновський, і натовп, і шабаш, все закінчилося», – підкреслив політолог.

Він додав, що уже було багато випадків, коли російські (колись радянські) гучні заяви на кшталт того, що ми закидаємо всіх шапками, розгромимо і так далі, ніколи не відповідали справжнім можливостям країни та не були реалістичними.

Звідси, стверджує Косач, виникає і чергова «втрата особи», яка тепер точно ще відгукнеться «у серцях сирійського режиму» і на Близькому Сході загалом.

«У нинішній ситуації з’являються все більш глибокі тріщини у взаєминах між Росією та її псевдосоюзниками. Досить згадати заяву Туреччини щодо того, що сталося уночі проти 14 квітня в Сирії. Або заява МЗС Саудівської Аравії, або Королівської канцелярії Бахрейну. Я зараз перераховую не союзників Росії, зрозуміло. Але Саудівська Аравія, найвпливовіша країна в регіоні, точно зробить все від неї залежне, щоб підкреслити свою позицію щодо засудження режиму Асада та підтримку військового удару з боку США, Британії та Франції. У Москви просто немає сил. У неї дуже багато слів, але за ними нічого не приховується», – переконаний експерт.

Крім того, він висловив думку, що Кремлю уже давно було варто відступити в Сирії.

«У Путіна повинні  були б зрозуміти, що навіть мови не може бути про справжню рівновагу сил у ситуації, коли США захищають саудівські інтереси, а Росія захищає інтереси Ірану. До речі, для мене абсолютно незрозумілою є сама ідея цієї захисту іранських інтересів. Коли мені говорять про те, що Росія та Іран нібито є союзниками та надовго, я зазвичай лише розводжу руками. З одного боку, це начебто «не по-пацанськи» кидати своїх друзяк. Але з іншого… Наскільки я пам’ятаю моє дитинство, всі дворові хулігани в будь-якої гострій ситуації, яка час від часу виникала, за цього свого «пацанського кодексу» швидко розуміли, що розумний пацан поступається дорогою більш сильному та припиняє діяти нерозумно лише заради свого «пацанства», – підсумував Косач.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв