Україна залишається центром зухвалої поведінки РФ – Моґеріні

225
Федеріка Моґеріні закликала Росію до повної імплементації Мінських домовленостей

Європейський Союз закликає Росію до повної імплементації Мінських домовленостей і вважає ситуацію в Україні головним викликом.

Про це заявила високий представник ЄС із питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Моґеріні після зустрічі очільників МЗС країн ЄС у Люксембурзі.

«Ми бачимо схему зухвалої поведінки втручання Росії у багатьох різних сферах, центральним з цих викликів, звичайно, лишається ситуація в Україні з нелегальною анексією Криму та дестабілізації на сході країни, яка триває», – підкреслила представниця ЄС.

Крім того, вона назвала інші напрями неприйнятної російської поведінки: діяльність у Сирії, активність у сфері дезінформації, гібридні загрози, шкідлива кібердіяльність, порушення прав людини і норм верховенства права.

«Сьогодні ми підтвердили, що п’ять принципів у стосунках з Росією, затверджених два роки тому, залишаються чинними: повна імплементація Мінських домовленостей, посилення відносин з нашими східними партнерами у рамках «Східного партнерства», посилення стійкості всередині ЄС, вибіркова взаємодія з РФ переважно в глобальних безпекових питаннях та збільшення підтримки для російського громадянського суспільства», – наголосила Моґеріні.

За її словами, ЄС продовжить працювати з Росією щодо стратегічних міжнародних питань» Усі країни погодилися, що нам треба продовжити працювати з Росією щодо стратегічних міжнародних питань. Це і Іран, і Близький Схід, і Афганістан, і такі глобальні теми, як клімат, міграція, боротьба з тероризмом, кооперація по Арктиці».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв