Європа вже не має ресурсів для підтримки України, − експерт

209
Директор Українського інституту аналізу й менеджменту політики, політолог Руслан Бортник висловив думку, що ЄС ухвалюватиме рішення щодо безвізового режиму для України лише тоді, коли це буде йому потрібно. 

Нагадаємо, у квітні 2016 року Європейська комісія офіційно запропонувала Європарламенту й Раді Європейського Союзу запровадити безвізовий режим із Україною. Крім того, 4 травня єврокомісар із питань розширення й європейської політики Йоґаннес Ґан заявив, що Україна, Грузія й Косово можуть отримати безвізовий режим із ЄС уже цього року. Тим не менше, експерти майже не вірять у шанси отримати візову лібералізацію.
«Потрібно розуміти, що безвізовий режим між Україною та ЄС – це суто політичне рішення для Європи. Наша країна за своїми економічними, соціальними та правовими стандартами абсолютно не відповідає Європейському Союзу. Більш того, третина громадян України схильні до еміграції, а війна й пов’язані з нею ризики роблять нашу державу абсолютно невідповідною європейським критеріям», – висловив думку Бортник.
Він також наголосив, що ЄС і США затвердять позитивне рішення щодо безвізового режиму для України лише тоді, коли це буде потрібно їм самим. Відповідно, ця резолюція жодним чином не залежить від того, як українська влада виконує свої зобов’язання щодо Угоди.
«В ЄС почали називати речі своїми іменами. Нині Європа вже вичерпала доступні механізми підтримки України, тому їй доведеться йти на таке політичне рішення», – зазначив політолог.

Коментарi

Коментарiв