Генпрокуратура користується IT-послугами клона фірми, яку підозрює у махінаціях

291
Генпрокуратура працює з клоном компанії, яку сама ж підозрює у махінаціях

Співробітники ІТ-компанії «БМС Консалтінг», яка за часів президентства Віктора Януковича активно вигравала державні тендери, а після Революції гідності підозрювалася Генеральною прокуратурою та Службою безпеки України в махінаціях, створили фірму «ІТ Платформа» і знову заробляють на державних закупівлях.

Про це ідеться у розслідуванні Максима Опанасенка «Ставка на клона» для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

СБУ підозрювала «БМС Консалтінг» у ненаданні послуг, за які у 2012-2015 роках сплачувалися десятки мільйонів гривень, Генпрокуратура – у змові зі службовцями ГПУ і завищених цінах на тендерах. У липні 2016 року Світовий банк вніс компанію у власні «чорні списки». Її, разом зі ще кількома компаніями, відсторонили від участі у тендерах Світового банку через виявлені факти корупції. Держзамовлення «БМС Консалтінг».” після цього різко скоротилися і майже зникли узагалі.

Пізніше було створено ТОВ «ІТ Платформа». Компанія працює навіть у тій же офісній будівлі, де зареєстровано «БМС Консалтінг».

Засновником «ІТ Платформа» є ТОВ «ІТ Менеджмент», бенефіціари якого Тетяна Мюллер та Олексій Морозов. Перша раніше працювала у «БМС Консалтінг» фінансовим директором, на її сторінці у Facebook фірма досі фігурує як місце роботи. Другий, найімовірніше, обіймав там посаду менеджера проектів.

«ІТ Платформа» дуже швидко почала отримувати державні підряди на товари та послуги. Серед найбільших замовників – ГПУ, «Ощадбанк» і «Укргазбанк». Загалом компанія «натендерила» на приблизно 150 мільйонів гривень, понад 30 із яких – із Генпрокуратури. У цей час ГПУ нібито продовжувала розслідувати справу «БМС Консалтінг», а паралельне розслідування Служби безпеки передала Головному слідчому управлінню Національної поліції.

Директором «ІТ Платформи» тривалий час значився Костянтин Лосінський. До цього він протягом 5 років працював ІТ-шником у самій Генпрокуратурі.

Після невдалих спроб журналістів зв’язатися з Лосінським, він раптово втратив посаду директора «ІТ Платформи» і зник з усіх реєстрів.

Директором компанії-бенефіцеара «ІТ Платформи» – «ІТ Менеджменту» є Тетяна Полєно. Жінка раніше працювала в «БМС Консалтінгу», її сестра Наталя – також. А їхній двоюрідний брат – Андрій Полєно – нині працює слідчим у Головному слідчому управлінні Нацполіції, якій ГПУ минулого року і передала паралельне розслідування по «БМС Консалтінг».

Родина слідчого, відповідно до електронної декларації, не має власного житла в Києві, лише орендоване. Однак на початку року тесть Андрія Полєно став власником одразу двох квартир і двох паркомісць в одному з найдорожчих житлових комплексів Києва – «Новопечерських липках».

Тесть при цьому зареєстрований у Маріуполі. Жодного бізнесу в чоловіка журналістам знайти не вдалося. Пояснювати родинні зв’язки і дорогі придбання Андрій Полєно відмовився.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв