Справа Януковича: Служба безпеки розсекретила листи від екс-очільника СБУ

296
СБУ розсекретила важливі документи у справі Януковича

Очільник Служби безпеки України часів президентства Віктора Януковича – Олександр Якименко – двічі надсилав Януковичу та тодішньому главі Адміністрації Президента Андрію Клюєву листи про загрозу національній безпеці України зі сторони Росії, а саме 15 січня 2013 року і 17 лютого 2014 року.

Про це свідчать дані у справі президента-втікача Віктора Януковича, які розсекретила Служба безпеки України, повідомляє ТСН.

Згідно з наданою інформацією стороною обвинувачення (Головна військова прокуратура ГПУ), у першому з листів Якименка зазначено, що СБУ має інформацію про можливу агресивну експансію російського капіталу в усі царини життєдіяльності Української держави за активної підтримки керівництва РФ із використанням спецслужб.

Окрім того, у тексті листа Якименка ідеться про створення при президентові Росії міжвідомчої групи, однією з неофіційних цілей якої називають створення позицій для «опосередкованого тиску на керівництво України у питанні вступу до Митного союзу».

Натомість у листі на адресу Клюєва наголошується, що під виглядом проектів на захист російськомовних здійснювалися спроби поширити сепаратистські настрої та нав’язати думку про необхідність Росії втрутитися у внутрішні справи України. У листі також вказано, що сприятливим для Кремля чинником є те, що проросійський політикум на Сході та Півдні України говорив про федералізацію держави та орієнтацію на РФ.

Також у документі зазначено, що російська сторона використовує кризову ситуацію в Україні, аби перетворити проросійські сили в державі на провідника інтересів Росії.

Слід підкреслити, що про наявність документів, які свідчать про обізнаність Януковича щодо загрози нацбезпеці України, під час допиту чинного нардепа України Михайла Добкіна 18 квітня заявив прокурор Руслан Кравченко.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв