У Білорусі хочуть блокувати сайти без рішення суду

198
У Лукашенка хочуть видаляти сайти навіть без дозволу суду

19 квітня парламент Білорусі ухвалив у першому читанні поправки в закон про ЗМІ.

Поправки передбачають можливість заблокувати сайт без рішення суду. Більше того, коментаторам форумів потрібно підтверджувати свою особу через SMS, передає tut.by.

Зміни до закону ЗМІ передбачають добровільну державну реєстрацію мережевих видань. Без неї співробітники інтернет-видань не будуть вважатися журналістами і не зможуть користуватися такими ж правами, як кореспонденти традиційних ЗМІ.

Крім того, поправки вперше встановлюють права і обов’язки власників мережевих ресурсів. Серед них – обов’язкова ідентифікація користувачів сайтів, у тому числі коментаторів на інтернет-форумах. Ідентифікувати користувачів будуть за допомогою SMS-повідомлень.

Проект закону вимагає обов’язкової модерації форумів, а також допускає блокування соцмереж і обмеження доступу до інтернет-ресурсів у позасудовому порядку.

Презентуючи у парламенті законопроект для депутатів, міністр інформації Білорусі Олександр Карлюкевич обґрунтував необхідність ухвалення поправок до закону про ЗМІ в тому числі «гармонізацією білоруського законодавства із законодавством Росії і Казахстану».

Він також заявив, що його відомство відстежує ситуацію з блокуванням Telegram у Росії і має намір зробити висновки з цієї ситуації.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв