«Плівки Онищенка» сильно б’ють по шансах Порошенка виграти вибори – політолог

402
Політичний експерт Віктор Небоженко

«Плівки Онищенка» сильно б’ють по реальній можливості Петра Порошенка вдруге перемогти на президентських виборах. Однак ці записи вдарять не лише по його рейтингу, але і по інвестиційному клімату України.

Таку думку висловив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

Як він підкреслив, в Україні є така собі традиція, що якщо президент впертий і переграє своїх супротивників, то запускається фактор майора Мельниченко (охоронця, який записував розмови в кабінеті президента Кучми – ред.). Це було з Кучмою, який виглядав колись непереможним і невразливим. Нині такий варіант розігрують і з Порошенком.

«Поява «плівок Онищенка» сильно б’є по реальній можливості Порошенка стати повторно президентом. Іде демонстративне колективне олігархічне колекціонування доказів нездатності Порошенка стати знову главою держави. Тому що Порошенко важко, з колосальною силою волі, іноді втрачаючи свідомість, відокремлює себе президента від олігарха. Або ти політик, або олігарх і бізнесмен. У Порошенка так не виходить», – наголосив Небоженко у коментарі 24.

Також він зауважив, що усі говорять про «геніальну» бізнес-імперію Порошенка, однак насправді усе дуже просто.

«Людина (екс-міністр уряду Азарова Злочевський – ред.), яка хоче повернутися до своєї власності при Порошенку, повинна протягом року надати йому 10 мільйонів кубометрів газу безкоштовно. Так добре робити бізнес», – стверджує політолог.

Крім того, він висловив переконання, що такі документи, перекладені на англійську, німецьку мови, негативно впливають на інвестиційний клімат в Україні.

За словами експерта, жоден бізнесмен не прийде в Україну, навіть найавантюрніший, знаючи про те, що сусідній завод отримує газ безкоштовно, тому що він належить президенту.

Із наближенням виборів, прогнозує фахівець, кількість таких плівок збільшуватиметься.

Нагадаємо, 18 квітня в ефірі одного з українських телеканалів були оприлюднені так звані плівки Онищенка, на яких звучить голос, схожий на голос чинного Президента України Петра Порошенка. На записі нардеп-утікач Олександр Онищенко і людина з голосом, схожим на голос Порошенка, обговорюють «договірняк» із колишнім міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв