Група іноземних радників розпочала роботу над реформами в Україні

242
В Україні розпочала роботу стратегічна група радників на чолі з Лєшеком Бальцеровичем та Іваном Міклошем. Своєю метою вони називають прискорення запровадження реформ.

Радіо Свобода інформує, що до складу групи стратегічних радників оберуть близько15 експертів з України, Польщі та Словаччини. Поки відомі лише кілька осіб – польський журналіст Мірослав Чех, колишній міністр внутрішніх справ Польщі, фахівець із децентралізації Єжи Міллер, колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник і експерт «Реанімаційного пакету реформ» Павло Кухта.
«Протягом останніх двох років після подій Майдану в реформах було зроблено набагато більше, ніж за 20 років до цієї ситуації. Але ще належить зробити більше», – наголосив один із лідерів групи Іван Міклош.
На думку іншого глави групи Лєшека Бальцеровича, нищівна критика уряду на чолі з Арсенієм Яценюком у «Блоці Петра Порошенка» дисонує з думкою іноземних партнерів. Крім того, колишній склад Кабінету Міністрів мав дуже складі умови для початку роботу, відповідно, отримали погані результати. За його словами, будь-яка політика в галузі економіки не змогла б уникнути серйозного регресу й  інфляції після фіскального дисбалансу, сформованого під час президентства Віктора Януковича, а також заборони на український експорт у Російській Федерації.
«Я не знаю жодної країни у світі, яка би після таких важких початкових умов почала швидке економічне зростання, яке б відчувалося майже всіма. У вашій історії були такі періоди, коли були реформі, було нетерпіння – що зростання повільно починається – була перерва й антиреформи. Дуже важливо, щоб так не відбулося. Якщо буде перерва в реформах, то ці початки економічного зростання не втримаються, якщо ж буде продовження – то поступово буде прискорення», – спрогнозував політик.

Коментарi

Коментарiв