Назарбаєв боїться «українського» сценарію повалення режиму

157
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв ухвалив рішення про призупинення земельної реформи до 2017 року, після чого на вулиці вийшли сотні протестувальників. Глава держави пообіцяв жорстоко боротися з «українським» сценарієм маніфестів.

«Я затвердив рішення: оголосити мораторій на низку законодавчих норм, які викликали суспільний резонанс», – цитує Дзеркало тижня заяву Президента Казахстану від 5 травня 2016 року.
Стихійні маніфести тривають уже близько двох тижнів і є досить невеликим, проте навіть ця подія є значною рідкістю й резонансом у Казахстані. Нагадаємо, Назарбаєв є главою держави ще з 1990 року, відколи була запроваджена ця посада.
«Казахстанці не хочуть українських подій в у свій країні, я це знаю. Нехай усі чують – ми приймемо найжорсткіші заходи, щоби знали. І не говорили, що я не попереджав», – пообіцяв Президент.
Нагадаємо, 2015 року в Казахстані затвердили поправки до Земельного кодексу, що передбачають продаж сільськогосподарських земель у приватну власність, при цьому іноземцям і оралманам (казахам-репатріантам) землі у приватну власність не передаватимуть. Протестувальники підозрюють, що ця реформа є лише кроком на шляху до скупки територій підприємцями з сусіднього Китаю.

Коментарi

Коментарiв