Експерт закликав законодавчо заборонити військову співпрацю з РФ

154
Директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак закликав українську владу законодавчо заборонити будь-які форми військово-технічного співробітництва з Російською Федерацією.

4 травня в офіційній заяві Центру Бадрак зазначив, що Україна повинна розглядати виконання контрактів щодо постачання озброєнь і військової техніки, комплектуючих до них, а також послуг військового або спеціального призначення в інтересах силових відомств Російської Федерації як нанесення шкоди українській державності.
Він також підкреслив, будь-яка форма військово-технічного співробітництва з державою-агресором є «актом цинізму щодо солдатів і офіцерів, які захищають країну від ворожої РФ на Сході України». 
На його думку, вітчизняна влада значно зменшить військово-технічний потенціал держави, якщо підтримуватиме проекти в цій галузі в інтересах Кремля. Крім того, зменшиться і потенціал співпраці з західними оборонними компаніями, враховуючи запровадження передових технологій. 
«У разі таких угод нині, під час російсько-української війни, це ставить під удар санкції Заходу проти Росії і дозволяє говорити про подвійні стандарти в самій Україні», – цитує Військова панорама експерта.
«Із огляду на те, що Росія зруйнувала існуючу до 2014 року систему міжнародної безпеки, для України було б логічним виступити ініціатором створення міжнародної організації або міжнародного режиму, за типом Вассенаарських угод, для жорсткого міжнародного моніторингу поставок до РФ озброєння і військової техніки, комплектуючих до них, послуг військового або спеціального призначення», – наголосив Бадрак.

Коментарi

Коментарiв