Винуватець «панамського скандалу» розкрив свою мету

223
Німецьке видання Süddeutsche Zeitung оприлюднило анонімний лист особи, яка раніше надала журналістам документацію панамської юридичної фірми Mossack Fonsecа, після чого розгорівся масштабний скандал, у тому числі за участі українських політиків.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ оприлюднили результати журналістського розслідування, що базувалося на документах панамської фірми, яка торгує офшорними компаніями. Виявилося, що Президент України Петро Порошенко володіє офшорною фірмою, за допомогою якої він мав намір реструктуризувати податки свого холдингу «Roshen».
У листі анонім, який сказав називати себе Джон Доу, наголосив, що світ упустив можливість і не впорався зі своїм завданням – розібратися з проблемою офшорних зон. Над цим питанням нині не працює жоден уряд чи спецслужба. 
«Я вирішив розповісти про роботу Mossack Fonseca, оскільки я вважаю, що її засновники, працівники та клієнти повинні понести відповідальність за ту роль, яку грали в її злочинах, з яких поки що лише частина розголошена», – пояснив анонім.
За його словами, його основною метою була боротьба з нерівністю в доходах, яку він вважає визначальним аспектом і однією з головних проблем нашого часу.
«Банки, фінансові регулятори і податкові органи зазнали невдачі. Вони ухвалили рішення, які не стосувалися багатих, завдаючи шкоди інтересам середнього класу і людей з невеликим доходом», – зазначив Доу.

Коментарi

Коментарiв