Вселенський Патріархат підтвердив початок створення автокефальної церкви в Україні (відео)

1101
Вселенський Патріархат підтвердив, що отримав звернення щодо створення автокефалії

Константинопольска православна церква (Вселенський Патріархат) підтвердила початок створення автокефальної церкви в Україні. При цьому Патріархат назвав себе «істинною материнською церквою» для Української православної церкви.

Як передає ТСН, про це йдеться у комюніке Синоду Патріархату щодо чергового засідання 19-20 квітня, під час якого обговорювалося і питання автокефалії для української церкви.

«Відповідно до Божественних і Святих Канонів, а також вікового церковного порядку і Святої Традиції, Вселенський Патріархат зацікавлений у збереженні загальноправославної єдності та турботи про Православні Церкви у всьому світі, особливо про Українську Православну Церкву, яка отримала від Константинополя спасительну християнську віру і святе хрещення. Таким чином, як істинна материнська церква, Вселенський Патріархат розглядав питання, що стосуються церковної ситуації в Україні», – ідеться у повідомленні.

Вселенський Патріархат підтвердив, що отримав від церковних і цивільних властей України, які представляють мільйони українських православних християн, звернення щодо створення автокефалії. Синод Константинопольської православної церкви вирішив тісно спілкуватися та координувати свої дії з сестринськими православними церквами щодо цього питання.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв