Влада охолола до політв’язнів Кремля через Савченко – експерт

342
Експерт звинувачує Савченко у ситуації з політв'язнями Кремля

Українська влада переважно охолола до долі політичних в’язнів Кремля через ситуацію з Надією Савченко. Натомість зарубіжні політики та громадські діячі не лише звертають увагу на цю проблему, а й підштовхують офіційний Київ до активніших дій.

Таку думку висловив президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, передає Главком.

«У нашій країні та за кордоном не докладається стільки зусиль для звільнення українців з полону, як це було в історії з Надією Савченко, оскільки влада не бачить для себе належного піар-ефекту», – підкреслив фахівець.

За його словами, обпікшись на Савченко, чинна влада переважно охолола до долі політичних в’язнів Кремля, яких на сьогодні в окупованому Криму і Росії налічується 66 осіб.

«На щастя, зарубіжні політики та громадські діячі все більше звертають увагу на цю проблему і звертають увагу на те, що українська влада не виявляє належної активності в цьому питанні. Наприклад, нещодавно Об’єднання родичів політичних бранців Кремля отримало відповідь з Брюсселя про те, що рекомендації цього об’єднання щодо посилення режиму санкцій проти Росії (наприклад, бойкоту Чемпіонату світу з футболу 2018 року, перегляду політики закупівель енергоресурсів у Росії) взято до уваги та частина з них вже імплементується», – зазначив аналітик.

Також він нагадав, що Європейський парламент був першим, хто поіменно в одній зі своїх кримських резолюцій (від 5 жовтня 2017 року) назвав усіх українських політичних бранців – тоді їх було 44.

«Верховна Рада України зробила подібний крок лише нещодавно, і якимось чином низка осіб «зникла» з цього переліку. Але, тим не менш, зараз спостерігається консолідація українських і міжнародних зусиль у питанні звільнення політичних в’язнів Кремля, так і заручників на Донбасі. І для Заходу ці питання є також одним зі стимуляторів посилення режиму санкцій проти Росії», – підсумував Гончар.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв