Геращенко спрогнозувала розвал Мінського процесу через РФ

193
Перший віце-спікер ВРУ, представники України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з питань урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що влада РФ незадоволена форматом переговорного процесу, тому хоче його розвалити.

У коментарі Українській правді Геращенко нагадала, що у грудні 2015 року Європейський Союз продовжив чинність санкцій проти Російської Федерації, що спричинило незадоволення Кремля форматом переговорів у Мінську, тому нині влада РФ прагне  «чужими руками, позбутися від учасників груп, дискредитувати нашу роботу».
Вона також підкреслила, що нині основним завданням дипломатів, учасників Мінського процесу, є змусити Російську Федерацію виконувати свої зобов’язання відповідно до домовленостей.
«Питання ж не в форматі, а виключно в безвідповідальності РФ. Агресивна і деструктивна позиція Москви нині фактично заблокувала нормальну роботу Ради безпеки ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій і робить безрезультатними будь-які міжнародні майданчики: чи то в Мінську, чи то у Нью-Йорку або Відні», − наголосила високопосадовець.
«Тому питання стоїть не стільки в пошуку нових форматів або розширенні нормандського формату і мінських груп, як у іншому: як змусити РФ поважати норми міжнародного права і виконувати взяті на себе зобов’язання», − підсумувала Геращенко.

Коментарi

Коментарiв