У Вірменії активісти домоглися відставки одіозного прем’єра Сарґсяна

212
Протестувальники таки домоглися відставки Сарґсяна

Cкандальний прем’єр-міністр Вірменії Серж Сарґсян пішов у відставку.

Про це свідчить його заява на сайті уряду Вірменії.

«Нікол Пашинян був правий. Я був не правий. Ця ситуація має кілька рішень, але на жодне з них я не піду. Це не моє. Я залишаю посаду прем’єр-міністра країни», – ідеться у заяві.

Політик також додав, що протести на вулицях спрямовані проти нього, тому він ухвалив рішення піти у відставку.

«Я виконую вашу вимогу. Бажаю миру нашій країні», – зазначив Сарґсян.

Його відставка відбулася на тлі тривалих протестів у столиці Вірменії та інших містах країни. Нагадаємо, акції протесту тривали в Єревані з 13 квітня. Активісти виступали проти обрання екс-президента Сарґсяна на посаду прем’єр-міністра Вірменії.

Політик займає керівні посади у Вірменії з 2007 року. Активісти періодично проводять мітинги, перекривають вулиці, намагаються перешкодити роботі державних органів. Поліція щодня затримує десятки протестувальників, більшість із яких невдовзі відпускає.

21 квітня Сарґсян закликав опозиційного депутата та організатора протестів Ніколу Пашиняна до діалогу. Пашинян відповів,  що готовий обговорювати лише питання його відставки.

17 квітня парламент Вірменії обрав екс-президента Сержа Сарґсяна новим прем’єр-міністром республіки. Його повноваження на посаді президента були припинені 9 квітня після обрання четвертого президента Вірменії Армена Саркісяна, який став першим главою держави, обраним парламентом після переходу країни 2015 року до парламентської форми правління.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв