На Луценка подали в суд через скандальну рекламу

362
Нацрада надала ролику про Луценка статус соціальної реклами

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження щодо законності демонстрації на радіо і телебаченні рекламних роликів про діяльність генерального прокурора Юрія Луценка.

Про це повідомляє Центр протидії корупції, який подав відповідний позов.

ЦПК звинувачує Національну раду з питань телебачення і радіомовлення України у тому, що вона надала статус соціальної рекламі «Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість», де хвалять Луценка, і за рахунок цього дозволила транслювати її безкоштовно.

Треті особи у справі – Генеральний прокурор Юрій Луценко і громадська організація Українська антикорупційна асоціація.

Підготовче засідання призначили на 1 червня.

Активісти стверджують, що реклама має радше ознаки політичної, а не соціальної, адже пропагує позиції Генпрокурора для впливу на потенційних виборців, містить маніпуляції і спроби вплинути на глядача, використовує офіційна назва державного органу, що містить зображення герба і прапора України.

«Реклама містить відеофрагменти із зображенням Генерального прокурора Юрія Віталійовича Луценка, прізвища та імені Генерального прокурора Юрія Віталійовича Луценка, державну символіку (Державний прапор України), символіку прокуратури, що заборонено», – ідеться у позові.

«На нашу думку, Нацрада не мала права назвати прокурорський піар соціальною рекламою. Використовувати посаду генерального прокурора для політичного піару неприпустимо. Ми подали позов безвідносно прізвища генпрокурора. За таке зловживання службовим становищем потрібно нести відповідальність», – підкреслив очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв