У Києві може виникнути надзвичайна ситуація в енергетиці – КМДА

211
Заступник очільника КМДА Петро Пантелеєв

У Києві може виникнути надзвичайна ситуація у царині енергетики, якщо Київрада не проголосує за рішення про продовження договору з «Київенерго». Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає UA1.

За словами чиновника, відсутність рішення Київради, що дозволить виконати черговий етап завершення угоди з компанією «Київенерго» може стати причиною виникнення надзвичайної ситуації регіонального масштабу. Суть рішення полягає у дозволі на постачання природного газу та в уникненні перебоїв з виробництвом послуг в частині тепло та електропостачання.

Пантелеєв стверджує, що аби робота двох найбільших в країні ТЕЦ не зупинилась і Київ не опинився на порозі надзвичайної ситуації, у КМДА розробили проект рішення, аби «Київенерго» ще два місяці забезпечував роботу обох ТЕЦ, оскільки вони забезпечують теплом  50% і гарячою водою 80% мешканців Києва. Це рішення було зареєстровано 19 квітня, під час засідання Київради, однак так і не було розглянуте.

Загалом, такі проблеми викликані тим, що теплоенергетичне господарство від «Київенерго» переходить під юрисдикцію міста. У КМДА стверджують, що аби переведені від компанії «Київенерго» активи до комунального підприємства «Київтеплоенерго» могли нормально функціонувати комунальному підприємству необхідно отримати ліцензію, яку видає НКРЕКП. Однак у зв’язку з переобранням членів комісії наразі орган таких ліцензій не видає.

«Місто має варіант, як не зупиняти процес передачі майна в очікуванні нового складу НКРЕКП. Якщо зараз існує проблема з регуляторним супроводженням передачі ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 та заводу «Енергія», тому що вони, окрім тепла, виробляють ще й електроенергію, то ми пропонуємо здійснити передачу цієї частки комплексу на другому етапі – у липні, і, тоді ж, перевести на нові контракти в комунальне підприємство весь їхній персонал у 2000 людей», – підкреслив Пантелеєв.

За його словами, на першому етапі під юрисдикцію міста переходить 200 котелень, 2600 кілометрів тепломереж і 5200 працівників від «Київенерго».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв