Олександр Кочетков: Порошенко відкрив для себе перспективу свого ж засудження

374
Політолог Олександр Кочетков

Влада використовує кілька технологій для мінімізації негативного ефекту від викривальних записів втікача Олександра Онищенка: замовчування, переключення уваги і інші. Одна з них – гнівні філіппіки «порохоботів»: мовляв, та кого ви слухаєте, Онищенко – злодій, корупціонер, брехун. І тому його звинувачення якби не мають значення.

Тут доречно згадати близький нам досвід США. Свого часу корупція і злочинність у них просто зашкалювали. І тоді було прийнято закон, що дозволяє злочинцям уникнути відплати, уклавши угоду з правосуддям і здавши вищих подільників. До речі, саме так Юрій Кириченко уникнув в’язниці і навіть зберіг частину грошей, здавши свого шефа Павла Лазаренка.

Але такий свідок за визначенням не може бути моральною людиною! Що він, чистий і світлий, робив у злочинному середовищі?

Навпаки, його цінність для правосуддя як раз і полягає в тому, що він сам перебував у вирі злочинного співтовариства, сам займався махінаціями, знає про всі темні справи не з чужих слів – такі свідчення судом не приймаються, а був безпосереднім учасником.

Онищенко – саме такий, плоть від плоті нашої корупційної системи влади. І для правосуддя абсолютно байдуже, з якого дива він вирішив давати свідчення проти Президента Порошенка – чи то совість прокинулася, чи то образився на неповагу, чи то відчув прийдешню небезпеку і вирішив підстрахуватися.

Плівки Онищенка суд може долучити до справи, а може і не долучити, причому, наявність судової санкції на запис необхідна тільки для працівників правоохоронних органів, усім іншим санкція не потрібна. Але ось власне свідчення Олександра Онищенка мають стовідсоткову юридичну силу. І його пряма участь у всіх цих махінаціях із підкупом депутатів, відмазки підозрюваних від слідства і інше тільки підсилює вагу показань.

А слідство і суд у справі Петра Порошенка безсумнівно будуть. Адже ПОП сам ввів в ужиток нову практику – засудження колишнього президента. Значить, відкрив таку перспективу і для себе самого.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв